این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
صفحه اصلی > گروه حسابداری دانشگاه اصفهان
.: گروه حسابداری دانشگاه اصفهان

پیشینه رشته حسابداری در دانشگاه اصفهان به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بر می­ گردد. در آن زمان یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی تحت عنوان «مؤسسه عالی کوروش» در رشته ­های حسابداری و آمار در اصفهان فعالیت کرده و دانش آموخته ­هایی نیز به بازار حرفه ­ای عرضه کرد. در سال 1356 با انحلال مؤسسه مذکور، دانشکده علوم اداری و اقتصاد در دانشگاه اصفهان با سه رشته حسابداری، اقتصاد و مدیریت شروع به کار کرده و از همان سال، پذیرش دانشجو در این سه رشته آغاز شد.

رشته­ حسابداری در دانشگاه اصفهان پس از فراز و نشیب­ های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، از سال 1362 تا کنون به طور مستمر به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی پرداخته است. همچنین از سال 1384 تا کنون در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری و از سال 1391 تا سال 1395 نیز در مقطع دکتری حسابداری، دانشجو پذیرش کرده است.

مرحوم حسن جلالپور، دکتر اصغر سلطانی، آقای غلام عباس نیکزاد فرخی، آقای عباس فرشیدفر و آقای مرتضی میرشمس شهشهانی از جمله اساتید پیشکسوت و بازنشستهی گروه حسابداری دانشگاه اصفهان هستند. این گروه در حال حاضر با شش عضو هیئت علمی، آقایان دکتر ناصر ایزدی ­نیا، دکتر مهدی عربصالحی، دکتر سید عباس هاشمی، دکتر داریوش فروغی، دکتر عبدالله خانی و دکتر امین حاجیان نژاد فعال است.

در حال حاضر در مقطع کارشناسی 225 دانشجو، در مقطع کارشناسی ارشد 25 دانشجو و در مقطع دکتری 30 دانشجو در رشته­ حسابداری دانشگاه اصفهان در حال تحصیل هستند.